Mcdodo bu yıl Türkiye’de zam yapmayacak

Salgın koşulları nedeniyle üretimin yavaşlamasına bağlı olarak yaşanan küresel çip krizinin üzerine kur hareketleri de eklenince mobil aksesuarda da fiyatlar hızla yükseliyor. Mcdodo Türkiye Genel Müdürü Mehmet Uçurum, “Ancak biz Mcdodo olarak 2022’ye kadar sürmesi beklenen çip krizi ve yükselen dolar karşısında söz verdiğimiz sabit fiyat garantisinin arkasındayız. Bunu da global Mcdodo’dan aldığımız 1 milyon dolar kredi finansman desteği sayesinde yapabiliyoruz. Mcdodo Türkiye olarak ürünlerimize 2021 sonuna kadar zam yapmayacağız” dedi.

Mobil aksesuar üreticilerinden biri olan Mcdodo, Türkiye operasyonlarına destek amacıyla, Çin bankalarından 1 milyon dolarlık yeni kredi paketi oluşturdu. Türkiye’de hızla büyüyen satışlar ve marka değeri karşısında Mcdodo Global’in oluşturduğu 1 milyon dolar açık hesap kredi limiti sayesinde; birçok ürüne çok daha hızlı ulaşmanın yanı sıra finansman maliyetleri düştüğü için fiyatlar da sabit oranda tutulabilecek.

Hem global krizin hem de Türkiye’deki dolar kurunun fiyatları 2 yıl boyunca artıracağını hatırlatan Uçurum, “Elektronikte sıkıntılar devam edecek gibi görünüyor.  Apple, Samsung, Nintendo gibi devlerin ‘üretimim etkilenecek’ açıklamaları, fiyatlarda tüketiciyi etkileyecek artışlar olacağına işaret ediyor. Türkiye’de kur farkı da eklenince bu oran daha da artacaktır. Mcdodo olarak tüketicilerin bu fiyat artışından etkilenmemesi için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Merkez Bankası’ndan yıl sonu dolar tahmini
Next post Nurgül Yeşilçay’dan yeni bir NFT projesi geliyor: POZ