Nvidia’nın Aksine Intel, Kripto Madenciliğini Sınırlamayacak

Geçtiğimiz günlerde Nvidia, bazı işlemcileri için hash gücü sınırlaması yapacağını açıklamıştı. Şimdi ise Nvidia’nın en güçlü rakiplerinden biri olan Intel’den bir açıklama geldi. Intel, 2022 yılının ilk aylarında piyasaya süreceği Arc ekran kartlarında kripto madenciliği sınırlaması yapmayı planlamıyor.

Intel, Arc Ekran Kartlarında Kripto Madenciliğini Sınırlamayacak
Konuyla ilgili açıklama Intel’in İstemci Grafikleri Ürünleri ve Çözümleri grubu genel müdürü Roger Chandler‘dan geldi. Chandler, “Özellikle madencileri hedefleyen herhangi bir özellik planlamıyoruz” dedi.

Intel, 1998 yılında hayatımıza giren Arc ekran kartı serisinden önce işlemcide yerleşik olarak bulunan ekran kartlarına odaklanıyordu. Ancak, Arc ile bu düzen değişti. İşlemciden ayrılan ekran kartları, bağımsız bellek ve güç kaynakları ile işlemciden ayrılıyor ve bu da performansın artmasını sağlıyor.

nvidianin aksine intel kripto madenciligini sinirlamayacak

Arc‘ta kripto madencileri için herhangi bir sınırlama yapılmaması, Intel‘i doğrudan AMD‘nin rakibi yapıyor. İkilinin rakibi Nvidia ise oyunculara daha fazla ürün sunmak adına, amiral gemisi ekran kartı serisi GeForce’larda hash oranı sınırlaması getirmişti. Ancak diğer yandan Nvidia, 2021’in başlarında, özellikle Ethereum madencileri için ayrı bir Kripto Para Madenciliği grafik kartları (CMP) serisini tanıtmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Sotheby’s NFT Eserleri için Kendi Metaverse’ini Başlatıyor
Next post SHIB Piyasa Değeri ile 11. Sıraya Çıktı