Bitcoin SEC paylaşımıyla yükselişe geçti

Kripto paralarda yükseliş eğilimi giderek hız kazanıyor. Geçtiğimiz gün 58 bin 500 doların üzerine çıkan piyasanın amiral gemisi Bitcoin, aylık en yüksek fiyat seviyesine ulaşmasının ardından 56 bin 800 dolara kadar geri çekilmişti. Eylülde genel olarak satıcılı seyreden kripto paralar ekim ayının ilk günlerinden bu yana toparlanma kaydediyor. Bugün itibarıyla piyasada gelişen olumlu haberlerle birlikte Bitcoin kazançlarını artırarak yükselişe geçti Sabah saatleri itibarıyla sert yükseliş kaydeden Bitcoin, 59 bin 998 dolar seviyesine kadar yükseldi.

Paylaşım yükselişe geçirdi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Bitcoin borsa yatırımlarıyla ilgili paylaştığı tweet sonrası Bitcoin fiyatı tırmanışa geçti.

SEC’in sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada, “Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine yer verilen bir fona yatırım yapmadan önce, ilgili riskleri ve faydaları dikkatli bir şekilde ölçüp biçtiğinizden emin olun.” ifadeleri kullanıldı. Bu gelişmenin ardından Bitcoin fiyatı neredeyse 60 bin dolar seviyesine kadar yükseldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Türkiye’nin 10 yıl vadeli tahvil faizi 2,5 yılın zirvesine çıktı
Next post Merkez Bankası’ndan yıl sonu dolar tahmini