Dev Şirket ile İkinci Bitcoin (BTC) ETF Gelebilir! İlk ETF Pazartesi Günü İşlem Görecek!

Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert yeni bir Bitcoin ETF için sinyal veriyor. Grayscale’ın hali hazırda Bitcoin Trust yatırım ürünü bulunuyor. Hatta en yoğun talep gören yatırım ürünü CME vadelisinden sonra bu oldu. Yakında Grayscale yeni bir başvuru yaparak Bitcoin ETF ürününü borsaya sunabilir.

Grayscale Bitcoin (BTC) ETF

Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert, Grayscale Bitcoin Trust’ı fiziksel olarak desteklenen bir borsa yatırım fonuna dönüştürme konusunda istekli görünüyor. Sosyal medya üzerinden “bizi takip etmeye devam edin” çağrısında bulunan Barry Silbert kurumsal yatırımcıların kullanabileceği daha geniş bir ürün hedefliyor.

ProShares‘in Bitcoin vadeli işlemleri ETF’si, bu hafta başlarında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından onaylandıktan sonra pazartesi günü işlem görmeye başlayacak.

Geçen ay, Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, vadeli işlem tabanlı bir ETF‘yi spot tabanlı bir ETF’den önce onaylamanın dar görüşlü bir karar olacağını söylemişti.

CNBC tarafından Perşembe günü yayınlanan bir rapora göre, şirket GBTC‘yi spot tabanlı bir ETF’ye dönüştürmek için SEC‘e başvurmaya hazır görünüyor. Alerian CEO’su David LaValle’yi kısa süre önce işe alan Grayscale bu konuda çalışma yaptığı sinyallerini de zaten vermişti.

SEC Tarihinin İlk Bitcoin (BTC) ETF Onayı

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) düzinelerce başvuruyu bugüne kadar reddetti. Ancak bir süredir mevcut başvurularla alakalı erteleme kararı alıyordu. Başvurularla ilgili şirketlerle görüşen SEC birçok başvurunun tekrar revize edilip kendine iletilmesini sağladı.

Galaxy DigitalArk Invest ve VanEck gibi çok sayıda şirketin başvurusu hali hazırda onay bekliyor. İlk onayın gelmesiyle birlikte SEC’in içerideki mevcut başvuruların en az yarısını da onaylaması bekliyor. Ne kadar fazla ETF olursa kurumsal yatırımcıların piyasalara para sokması o denli kolaylaşacak. Bitcoin ETF onaylarının gelmeye devam etmesi kuvvetle muhtemel ancak daha önemlisi yatırım şirketlerinin bu ürünlere nasıl tepki vereceğidir.

Borsada listelenen bir ürün olduğu için daha fazla yatırım ve emeklilik fonunun kripto paralara yatırım yapma imkanı olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Türk Takımlarının Yatırımcısına En Fazla Kazandıran Taraftar Token’ı Açıklandı
Next post Yüz Kat Değerlenecek! En Popüler Kripto Analisti Yükseliş İçin 4 Neden Saydı!