Haşere kontrolünde 2021 yılı Türkiye sektör büyüklüğü 352 milyon doları buldu

Hijyen konusu yaşamın her alanında oldukça büyük önem taşıyor. Konuyla ilgili son zamanlarda kurumlar önlem almak ve hızlı çözümler üretmek için harekete geçiyor. İlaçlat CEO’su Yüksek Kimyager Yılmaz Seçkiner, PCO sistemi ile ayda 15 bin noktaya hizmet verdiklerini belirtti.

Sektörde büyük bir boşluk olduğuna dikkat çeken İlaçlat CEO’su Yüksek Kimyager Yılmaz Seçkiner, “Tasarlamış olduğumuz Dünya’da ilk ve tek PCO (Haşere Kontrol) sistemi ile sektördeki boşluğu doldurmak için harekete geçtik. Gıda firmalarından AVM’ lere, küçük işletmelerden büyük işletmelere kadar ayda 15 bin noktaya ulaşarak 10 milyon insanın bulunduğu yerde hizmet veriyoruz. Ayrıca, insan kaynağı sorununu ortadan kaldırarak haşerelerin yoğunlukta olduğu alanların tespit edilebilmesi ve anında müdahale imkânı bulunuyor olması işletmeler için oldukça büyük bir avantaj sağlıyor” diye konuştu.

Sektörün 27 Milyar Dolara Ulaşması Bekleniyor

Haşere kontrol sektör büyüklüğünün globalde 19 milyar dolar olduğunu belirten Seçkiner, 2025 yılında ise sektörün 27 milyar dolara ulaşmasının beklendiğini ifade etti. Ayrıca, 2011 itibarıyla her yıl yüzde 100 ciro artışı yaşanan sektörde, 2022 yılı global pazarlarında 5 milyon dolar ciroya ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.

Franchising olarak her bölgenin en gelişmiş illerini öncelikli hedefleri arasında tuttuklarını ifade eden Seçkiner, “İleri teknolojiyi sektörün her alanında uygulamayı amaçlayarak tasarladığımız hizmeti son derece şeffaf bir şekilde herkesin hizmetine sunma çabası içerisindeyiz. Sistemin QR kod ile kolayca edinilebilmesi uçtan uca her şeyi kontrol altına alan bu yapı ile müşterilerimize güven sağlıyoruz” diye ekledi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Bir Gecede 60 Bin TL Zam: Sıfır Otomobil Fiyatlarına ‘Kur’ Zammı Geliyor
Next post Türkiye’nin en büyük sağlık ve sağlık teknolojileri konferansı The Future Healthcare Konferansı’nı 2. gününde