#SevgililerGünü için 10 oyun önerisi

85’i aşkın uluslararası oyun firmasının Türkiye yetkili satıcısı olan dijital oyun mağazası oyunfor.com, Sevgililer Günü için eş / sevgili ile birlikte oynanabilecek en iyi oyunları oyunsever çiftler için derledi.

It Takes Two
Electronic Arts tarafından 26 Mart 2021’de piyasaya sürülen, kimi otoritelere göre yapılmış en iyi co-op aksiyon / macera oyunu olan It Takes Two’da partnerinizle birlikte hayatınızın en çılgın macerasına çıkabilir, büyüyle oyuncak bebeğe dönüştürülen iki insanın Cody ve May’in yerine geçip onların inişli çıkışlı ilişkisini deneyimleyebilirsiniz. Hemen hemen her köşesinde bir bilinmezin yer aldığı fantastik bir dünyada sıkışıp kalan Cody ve May’in kurtulmak için önce parçalanan ilişkilerini kurtarmaları gerekiyor.

Among Us
Çıkış noktası ‘Katil Kim?’ ve ‘Vampir – Köylü’ gibi fiziksel ortam oyunları olan Among Us, Amerikan oyun stüdyosu InnerSloth tarafından geliştirilen ve 15 Haziran 2018’de piyasaya sürülen çevrimiçi çok oyunculu bir sosyal çıkarım oyunu. Mobil versiyonu da bulunan Among Us’ta aranızdaki hainleri bulabilmek için partnerinizle sürekli iletişim halinde olmalı ve uyum içinde hareket etmelisiniz.

The Sims 4
Electronic Arts tarafından 2000 yılında piyasaya sürülen ve teknoloji dünyasının son gündemi olan ‘metaverse’ fikrinin temellerini oluşturmuş olan ünlü The Sims serisinin son oyunu The Sims 4, detaylı bir yaşam simülasyonu oyunu. The Sims 4’te partnerinizle birlikte ideal dünyanızı tasarlayabilir, hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz!

A Way Out
A Way Out, Electronic Arts tarafından 2018’de piyasaya sürülmüş bir aksiyon-macera oyunu. Tek kişilik modu bulunmayan oyun yalnızca çevrimiçi ya da aynı bilgisayar üzerinden ekran bölünerek co-op olarak oynanabilir. A Way Out’ta çiftler, hapishaneden kaçarak özgürlüğe kavuşmak için iş birliği yapan Leo ve Vincent adlı iki ana karakteri kontrol ediyor. Nefes kesen firar girişimi, daha önce gördüklerinize veya oynadıklarınıza benzemeyen, sürpriz bir maceraya dönüşüyor.

PUBG Mobile
PUBG Mobile olarak kısaltılan ve Çin’de Game for Peace olarak bilinen PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile, oynaması ücretsiz bir battle royale (hayatta kalma) video oyunu. Çok oyunculu çevrimiçi bir mobil oyun olan PUBG Mobile’da hayatta kalan son takım olmak için sürekli olarak partnerinizi kollayarak mücadele etmeniz gerekiyor.

Overcooked
13. İngiliz Akademi Oyunları Ödülleri’nde dört ödüle aday gösterilen ve En İyi İngiliz Oyunu ve En İyi Aile Oyunu olmak üzere iki ödül kazanan Overcooked bir yemek pişirme simülasyonu oyunu. Oyuncular belirli bir zaman sınırıyla belirli siparişlere göre hızlı bir şekilde yemek hazırlamak için çeşitli engeller ve tehlikeler ile dolu mutfaklarda birkaç şefi kontrol ediyorlar. ‘Overcooked mutfağı’nda siparişleri yetiştirebilmek için partnerinizle yoğun bir işbirliği içinde çalışmalısınız.

League of Legends
League of Legends (kısaca LoL, Türkçe anlamı: Efsaneler Ligi), Riot Games tarafından geliştirilen ve 27 Ekim 2009 tarihinde ilk olarak ‘League of Legends: Clash of Fates’ adıyla PC için piyasaya sürülen MOBA türü strateji oyunu. Her biri birbirinden ilginç karakterlere sahip olan beş oyuncu içeren iki takımın birbirlerinin Nexus’unu (merkezini) yok etmek için savaştığı oyunda kazanan takım olmak için partnerinizle beraber mücadele edebilirsiniz.

Detroit: Become Human
2018 yapımı bir macera oyunu olan Detroit: Become Human; Kara, Connor ve Markus adlı üç android’in hikâyesine odaklanıyor. Verdiğiniz en küçük kararın bile oyunun gidişatını etkilediği, her oynadığınızda farklı bir sonuç elde edebildiğiniz bu oyunda, makinelerin insanlardan daha akıllı olduğu bir yakın gelecekte partnerinizle birlikte kendi hikayenizi yazabilirsiniz.

Minecraft
2011 yılında Mojang Studios tarafından yayınlanan ve 2014 yılında Microsoft tarafından satın alınan Minecraft, 200 milyon kopyadan fazla satarak dünya tarihinin en çok satan oyunu oldu. Oyuncuların bloklarla özgün tasarımlar yapmasına olanak tanıyan 3 boyutlu voxel grafiklere sahip oyunda partnerinizle birlikte kendi dünyanızı yaratabilirsiniz.

Garena Free Fire
111 Dots Studio tarafından geliştirilen ve Garena tarafından 2017 yılında Android ve iOS için yayınlanan battle royale (hayatta kalma) oyunu Free Fire 2019’da dünya çapında en çok indirilen mobil oyun olmuştu. Çok oyunculu ve çevrimiçi bir oyun olan Garena Free Fire’da hayatta kalmak için partnerinizi kollarken aranızdaki güven duygusunu pekiştirebileceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post #Trendyol, %1’e indirilen #KDV ile ilgili açıklama yayınladı
Next post Tavuk yumurtadan, yumurta tavuktan çıkmadı! Tavuk üretiminde artış yaşanırken, yumurta üretimi düştü