Halkbank, kitaba erişimi kolaylaştıracak bir proje gerçekleştirdi

Halkbank, yurt çapında kitaplara erişimi kolaylaştıracak sosyal bir çalışmaya imza atıyor. Bankanın genel müdürlük personeli, şube çalışanlarından oluşan geniş bir gönüllü ekibi ve Medikal Turizm Derneği iş birliği ile gerçekleştirilen ‘Gülümseyen Kitap’ projesiyle, köy okullarına ve huzurevlerine kütüphaneler kazandırılması amaçlanıyor. Kitap okuma alışkanlığının yaygınlaştırılması ve güçlendirilmesi temelinde sosyal katılımcılığın da geliştirilmesi için hayata geçirilen proje ile evlerdeki okunmuş veya okunmayan, atıl bekleyen kitaplar potansiyel yeni okuyucularla buluşturulmuş olacaklar.

Hedef, en az 50 bin kitabın bağışlanmasını sağlamak
Halkbank, ‘Gülümseyen Kitap’ projesi kapsamında başta kendi çalışanları ve aileleri ile Halkbank müşterileri ve iş birliği yapacağı tüm kuruluşlar olmak üzere; gönüllü tüm kitapseverleri harekete geçirerek, bir yılda en az 50 bin kitaba ulaşmayı ve 500 ilköğretim okulunda, ayrıca çeşitli huzurevlerinde kütüphanelerin oluşturulmasına katkıda bulunmayı hedefliyor.

Kitaplar nasıl bağışlanıyor?
Bağışçıların iletmek istediği kitaplar Halkbank şubelerine elden teslim edilebiliyor. Proje destekçilerinin gönüllük çerçevesindeki katılımlarıyla ihtiyaç görülen eserlerin bakım, onarım, tasnif ve envanterleme işlemleri yapıldıktan sonra, kitaplar belirlenecek okul ve huzurevlerinin tercihlerine göre kütüphanelerini zenginleştirmek ve gönderilmek üzere hazır hale getirilecek. Proje kapsamında bağışlanan kitaplar için Türkiye’nin değişik bölgelerinde belirlenen köy okullarının öğretmenleri ile irtibata geçiliyor. Bir yıl devam etmesi planlanan projede kitaplar, köy okullarının bulunduğu bölgedeki Halkbank çalışanlarının desteğiyle okullara teslim edilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Almanya, Ziraat Bankası’na kayyum atadı
Next post DeFacto, ‘Türkiye’nin En Mutlu İşyeri’ seçildi