İş Bankası müzeleri 30 Ağustos Bayramı dolayısıyla belli saatlerde ücretsiz olacak

İstanbul Eminönü’ndeki Türkiye İş Bankası Müzesi ve Ankara Ulus’taki Türkiye İş Bankası İktisadi Bağımsızlık Müzesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle 29 Ağustos Pazartesi günü de ziyaret edilebilecek.

Banka, İstanbul’daki Türkiye İş Bankası Müzesi’nde Milli Mücadele destanını hafızalarda canlandıran “Bir Asrın Ardından / Cepheler, İnsanlar ve Büyük Zafer”; Ankara’daki müzede ise “Milli Mücadele’nin 100. Yılında İstiklal” sergileriyle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bağımsızlık mücadelesinin kahramanlarını anıyor. Atatürk komutasındaki Türk ordusunun 26 Ağustos 1922 tarihinde başlattığı Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlanan 100’üncü yıldönümü anısına müzeler, zaferin yıldönümünden bir gün önce 29 Ağustos’ta da açık olacak. Her iki müze de 10.00 – 18.00 saatleri arasında ücretsiz ziyaret edilebiliyor.

Ayrıca, İstanbul ve Ankara’nın ardından İzmir Kültürpark Atlas Pavyonu’nda açılan ve bugüne kadar 100 bine yakın ziyaretçiyi ağırlayan “Büyük Zafer’in 100. Yılına Doğru İstiklal” Sergisi, 11 Eylül 2022 tarihine kadar devam ediyor. Sergi her gün, hafta içi 10.00 – 19.00, hafta sonu 11.00 – 20.00 saatleri arasında görülebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post KOBİ’lerin %75’i siber saldırıların arttığını hissediyor!
Next post Adaylar iş ilanlarında maaş bilgisi görmek istiyor