Xometry, Tridi’yi satın aldı!

Sultan Nur Bulut, Çınar Topaloğlu ve Onur Keskin tarafından kurulan aynı zamanda Türkiye’deki talebe özel üretim pazarında bölgesel bir lider haline gelen Tridi, 02 Mart 2023 tarihinde dünyanın en büyük üretim platformu Xometry tarafından satın alındığını duyurdu. Yeni dönemde Tridi, ‘Xometry Türkiye’ ismiyle üretimdeki dijital dönüşüm faaliyetlerine tüm hızıyla devam edecek. Bu satın almayla müşteriler, Xometry’nin Anlık Fiyat Motoru® teknolojisini kullanarak projelerini fiyatlandırabilecekler. Konuyla alakalı açıklamada bulunan Tridi Kurucu Ortağı ve CEO’su Çınar Topaloğlu, “Xometry ailesine katılmaktan büyük mutluluk duyuyoruz, bundan sonraki süreçte müşterilerimiz ve üretim ortaklarımız, xometry.com.tr üzerinden parça tedarik edebilir veya üretim siparişi alabilir; Xometry’nin en yeni teknolojilerinden ve global üretim uzmanlığından faydalanabilirler.”

‘‘Bu satın alma Avrupa’daki müşterilerimiz için büyük bir fırsat’’

Xometry CEO’su Randy Altschuler, “Avrupa’da devam eden genişlememiz, endüstriyel sektör için global pazar yeri olmaya olan tutkumuzu yansıtıyor” dedi ve devam etti, ‘’Tridi’yi satın almamızla birlikte Avrupa’daki müşterilerimize üretim ihtiyaçlarını karşılamaları için daha fazla fırsat sunuyoruz. Lokal pazar yerlerimiz girişimcilerin, küçük-orta ölçekli işletmelerin ve büyük kurumsal şirketlerin daha güçlü bir tedarik zincirinden faydalanmalarını sağlıyor. Böylece müşteriler, yeni ürünlerini pazara daha hızlı sunabiliyor ve daha verimli çalışabiliyorlar. Dolayısıyla Tridi’ye de bu yolculukta Xometry ailemize katıldığı için hoş geldin diyoruz.”

‘‘Türkiye’de faaliyete geçtiğimiz için heyecanlıyız’’

Xometry Avrupa Genel Müdürü Dmitry Kafidov “Avrupa’daki üretim tedarik zincirleri için büyük önem taşıyan ve güçlü bir iç üretim pazarına sahip olan Türkiye’de faaliyete geçtiğimiz için heyecan duyuyoruz.” dedi.

Xometry Anlık Fiyat Motoru® artık Türkiye’de!

Üretim faaliyetlerine ‘‘Xometry Türkiye’’ markası altında devam edecek olan Tridi, milyonlarca veriyi gerçek zamanlı analiz ederek anında fiyatlandırma yapan ve yapay zekayla desteklenen Xometry Anlık Fiyat Motoru® teknolojisini; küçük,orta ve büyük ölçekli şirketlerin hizmetine sunacak. Bu teknoloji sayesinde müşteriler daha tutarlı teslimat sürelerine ve anında fiyat tekliflerine erişebilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Borusan Sanat’ın destek konserleri başlıyor
Next post Alternatif Bank’tan SWAP Anlaşmalı Reeskont Kredileriyle dış ticaretin finansmanında yeni bir dönem