Cumhurbaşkanı Erdoğan enflasyonu yeniden tek haneye düşüreceklerini söyledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirilen AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı’na katıldı.

Konuşmasında, “Bugün yine bir 14 Mayıs arifesinde, 1950’deki inanç ve irade ile bir kez daha ‘Yeter, söz de karar da gelecek de milletindir’ demek için buradayız” diyen Erdoğan, Türkiye’nin yüzyılının kapısını açmak için toplandıklarını ve AK Parti’nin 14 Mayıs’ta milletin huzuruna çıkacak kadrosu olarak ahidlerini yenilemek için bir araya geldiklerini belirtti.

“Küresel dengelerin yeniden şekillendiği kritik bir dönemde, ülkenin direksiyonunda AK Parti’nin birikim ve etki gücüne sahip bir kadrosunun bulunmasının çok önemli olduğunu” vurgulayan Erdoğan, Türkiye’nin AK Parti’nin kurumsal tecrübesi ve siyasi liderliği sayesinde diğer ülkelerden bir adım önde olduğunu ifade etti.

Erdoğan, “Allah’ın izniyle, 6 Şubat depremlerinin izlerini de, ‘kerim devlet’ anlayışıyla yürüttüğümüz çalışmalar sayesinde, kısa sürede sileceğiz” sözleriyle, depremin yol açtığı hasarların onarılacağına dair güven verdi.

Türkiye’nin siyasi ve ekonomik bağımsızlığını korumak için güçlü olması gerektiğini vurgulayan Erdoğan, “Geldiğimiz noktada, Türkiye’nin siyasi ve ekonomik esaret çukuruna yeniden düşmemesi için güçlü kalmaktan, gücünü artırmaktan başka çaremiz yoktur” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post IMF, Türkiye’nin 2023 büyüme beklentisini düşürdü, 2024 hedefini yükseltti
Next post Gram altında tarihi rekor görüldü