Boehringer Ingelheim Türkiye’den üst düzey atama

İnsan ve hayvan sağlığını geliştirme hedefiyle faaliyetlerini dünyada 130’dan fazla pazarda sürdüren araştırma ve geliştirme odaklı ilaç şirketi Boehringer Ingelheim, konusunda uzman profesyonelleri kadrosuna katmaya devam ediyor.

İnsan kaynaklarında 20 yılı aşkın tecrübesi bulunan ve daha önce farklı firmalarda bu alanda görev yapan Özlem Kar, Boehringer Ingelheim Türkiye’ye dahil oldu.  Boehringer Ingelheim Türkiye’de İnsan Kaynakları Direktörü görevini üstlenecek olan Özlem, kurumun önde gelen İK politikalarının uygulanması, yetenek stratejisi ve liderlik gelişimi gibi tüm İK süreçlerinden sorumlu olacak. 

Özlem Kar Kimdir?
Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık bölümünden lisans derecesine sahip olan Özlem Kar kariyeri süresince Yurtiçi Kargo, PwC, Boehringer Ingelheim ve Danone’de görev aldı. 20 yılı aşkın profesyonel deneyimi boyunca Organizasyonel Gelişim, Yetenek Yönetimi ve Liderlik Gelişimi, Çalışan Deneyimi projeleri başta olmak üzere pek çok dönüşüm projesine liderlik etmiştir.

Özlem, son rolünde Danone firmasında Yetenek Stratejisi Geliştirme ve Ticari Fonksiyonlar İK İş Ortaklığı Liderliği görevini yürütmekteydi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Muharrem İnce adaylıktan çekildiğini açıkladı
Next post Türkiye bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün büyüklüğü 409 milyar TL’ye ulaştı