Enfal Oyuncak, ‘Yılın İyilik Hareketi Ödülü’nün sahibi oldu

Enfal Oyuncak, 7. Türkiye Altın Marka Ödülleri kapsamında halk oylamasıyla verilen ‘Yılın İyilik Hareketi Ödülü’nün sahibi oldu. Depremzede çocuklara yönelik yardımları nedeniyle ödül alan Enfal Oyuncak Ceo’su Furkan Karaduman yaptığı açıklamada “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın yıkılan duygu dünyalarını yeniden inşa edebilmek adına harekete geçtik. Periyodik olarak deprem bölgelerine oyuncak, kıyafet ve atıştırmalık desteği ulaştırdık. Bu desteklerimiz devam edecek” dedi.

Türkiye Marka Zirvesi kapsamında düzenlenen 7. Türkiye Altın Marka Ödülleri sahiplerini buldu. İş, ekonomi, kültür, sanat, cemiyet, medya dünyasından isimlere farklı kategorilerde ödüllerin verildiği 7. Türkiye Altın Marka Ödülleri’nde, Enfal Oyuncak Yılın İyilik Hareketi Ödülü’ne layık görüldü. Halk oylaması sonucu kazanılan ödülü, Enfal Oyuncak adına Enfal Oyuncak CEO’su Furkan Karaduman aldı.

Furkan Karaduman, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Türkiye oyuncak sektörünün en prestijli ve köklü firmalarından olan Enfal Oyuncak’ın en sağlıklı ve yüksek standarttaki oyuncakları sektöre kazandıran yerli bir marka olduğunu söyledi.

Oyuncak sektöründeki 30 yıllık tecrübe ışığında oluşturdukları ‘Let’s Be Child’ ve ‘Numio’ markalarıyla tüm dünya çocuklarını kucaklamayı hedeflediklerini belirten Furkan Karaduman “6 Şubat tarihinde yaşadığımız ve 11 şehrimizi yerle bir eden deprem felaketinin özellikle çocukların duygu dünyasını nasıl yıktığını biliyoruz. Bu yüzden uzman psikolog ve pedagoglarla da görüşerek, bölgedeki çocukların yıkılan dünyalarını yeniden inşa edebilmek adına harekete geçme kararı aldık. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın beden sağlıklarının yanı sıra psikolojilerinin düzelmesine de bir parça katkı sağlamak amacıyla farklı deprem bölgelerine periyodik şekilde oyuncak, kıyafet ve atıştırmalık desteği ulaştırdık. Bu yardımlarımızı köylere, çadırkentlere giderek bizzat dağıttık. Çocukların gözlerindeki sevinci gördük. Bu güne kadar dört TIR’ımız bölgeye ulaştı. Depremzede çocuklarımıza desteklerimiz devam edecek” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post ABD: ‘Tavan fiyat’ ile Rusya’nın petrol geliri önemli ölçüde düştü
Next post Suriye Devlet Başkanı Esad, 12 yıl sonra Suudi Arabistan’a gitti