Sanovel’de iki yeni atama

40 yıldır bir ömür sağlık için hayata geçirdiği çalışmalarla Türk ilaç sektörünün lider firmalarından olan Sanovel’de iki yeni atama gerçekleşti. İlaç sektöründe kıymetli tecrübelere sahip olan Eser Gezer Sanovel’in Kalite Güvence Müdürü olurken sektörde başarılı çalışmalara imza atan Leyla Karadeniz Portföy Stratejisi ve Lisanslama Müdürü olarak göreve başladı.

Güçlü Ar-Ge’si, uzman saha ve üretim kadrosu, patent ve fikri haklar alanlarındaki yetkinlikleri, 5 kıtaya yayılan ihracatıyla Türk ilaç sektörünün lider firmalarından biri olan Sanovel, kalite odağı, küresel çaptaki faaliyetleri ve büyüyen ürün portföyü ile bağlantılı stratejik hedefleri doğrultusunda özel insan kaynağını güçlendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda sektörün deneyimli isimlerinden Eser Gezer Sanovel’in Kalite Güvence Müdürü olarak, Leyla Karadeniz ise Portföy Stratejisi ve Lisanslama Müdürü olarak göreve başladı.

26 yıllık birikimiyle Sanovel’e güç katacak

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji bölümünden mezun olanEser Gezer, 1997 yılında Bilim İlaç’ta Inproses Kontrol Sorumlusu olarak kariyerine başladı. 2005-2012 yılları arasında Ulkar Kimya’da Kalite Güvence Uzmanı olarak görev alan Gezer, 2012 – 2013 yıllarında Laurus İlaç’ta Kalite Güvence Yöneticiliği yaptı. 2013 Nisan itibarıyla Pharmactive İlaç’ta Kalite Güvence Yöneticisi olarak devam ettiği kariyerini, 2018 yılında Müdür pozisyonunda sürdürdü. 2019 yılına gelindiğinde Pharmactive & Humanis şirketinde GMP Uyum ve Validasyon Müdürlüğü pozisyonuna atandı. Eser Gezer 2023 Mayıs ayı itibarıyla Sanovel’in kalite sistemleri, ürün onay, validasyon ve proses kontrol süreçlerinden sorumlu Kalite Güvence Müdürü olarak göreve başladı.

Portföy geliştirme projeleri ve iş birlikleri süreçlerinden sorumlu olacak

Yeditepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olan Leyla Karadeniz, kariyerine 2010 yılında Neutec İlaç’ta Ruhsatlandırma Araştırmacısı olarak başladı. 2012-2020 yılları arasında İlko İlaç’ta sırasıyla Ruhsatlandırma Uzmanı, Proje Destek Uzmanı, İş Geliştirme ve Proje Destek Lideri, İş Geliştirme Yöneticisi olarak görev aldı. 2020 yılının Mart ayından itibaren Exeltis Türkiye’de İş Geliştirme ve Portföy Müdürlüğü görevini üstlenen Karadeniz, 2021 yılında İş Geliştirme ve Portföy Lideri olarak kariyerine devam etti. Leyla Karadeniz 2023 Mayıs ayı itibarıyla Sanovel’de in/out-licensing, portföy geliştirme projeleri ve iş birlikleri süreçlerinden sorumlu Portföy Stratejisi ve Lisanslama Müdürü olarak göreve başladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Logo Yazılım Bilişim 500’den ödüllerle döndü
Next post Türk Telekom’un AKM iş birliğine IPRA’dan altın ödül