“Yeni Bir Dünyayı Hayal Edenler” sergisi uzatıldı

İyilik İçin Sanat Derneği ve Kalyon Kültür iş birliğiyle hayata geçirilen ve iklim değişikliğinden çevre sorunlarına, depremden salgın hastalıklara toplumda büyük yıkıma neden olan unsurların kişisel belleklerde yarattığı izdüşümlere odaklanan “Yeni Bir Dünyayı Hayal Edenler” sergisi, Eylül ayı sonuna kadar uzatıldı.

İnsan, doğa, göç, doğal afet ve iklim sorunlarına sanatın gücüyle toplumsal farkındalık oluşturmayı hedefleyen “Yeni Bir Dünyayı Hayal Edenler” adlı sergi, bağımsız 23 sanatçının farklı zamanlarda ürettikleri 47 eserden oluşuyor.

İyilik İçin Sanat Derneği ve Kalyon Kültür iş birliğiyle gerçekleşen sergide; pentür, heykel, seramik gibi geleneksel sanat temsillerinin yanı sıra kolaj, video, dijital sanat ve ileri dönüşüm uygulamalarının yer aldığı çağdaş tekniklerle de sanatın sınırları zorlanıyor. Sanatçıların birbirinden habersiz olarak ürettiği ve tek bir hikâyede buluştuğu eserler hem anlatım dilleriyle hem de kullanılan teknikleriyle sanatta çok sesliliğin imzasını taşıyor. Farklı perspektiflerden hareket eden sanatçılar eserlerinde; kent imgesi, çevre kirliliği, teknolojik gelişme ve doğal kaynakların tüketimi gibi konulara vurgu yapıyor.

“Yeni Bir Dünyayı Hayal Edenler” sergisi, 30 Eylül’e kadar devam ediyor

Kalyon Kültür Sanat Yönetmeni Aslı Bora’nın küratörlüğünü üstlendiği “Yeni Bir Dünyayı Hayal Edenler” sergisi, Nişantaşı Taş Konak’ta birbirinden değerli etkinliklerle 30 Eylül’e kadar devam edecek.

Sergi kapsamında; 10 Ağustos Perşembe günü Hicran Aksöz moderatörlüğünde Burcu Zeybek ve İlknur Doğu Öztürk’ün katılımıyla “Yeni Dönem Dijital Müze İletişimi”, 15 Ağustos Salı günü Aslı Bora moderatörlüğünde Burak Günbal’ın katılımıyla “Sanat Ekonomisi: Tamamen Duygusal”, 17 Ağustos Perşembe günü ise Dr. Feride Çelik moderatörlüğünde modacı Özlem Süer’in katılımıyla “Sanat ve Moda” başlıklı oturumlar gerçekleştirildi.

 

Devam edecek etkinlikler kapsamında ise 23 Ağustos Çarşamba günü Hicran Aksöz moderatörlüğünde Prof. Marcus Graf ve Kalyon Kültür Direktörü Cem Bülent Ünal ile “Kamusal Alanda Sanat” üzerine konuşmaların yapılacağı etkinlik gerçekleştirilecek.

Genç sanatçılar Asiye Yüce, Alla Güner, Artagan Pektaş, Cengiz Üstün, Dilan Kapar, Elvan A. Güven, Gonca Göde, Gülçin K. Nevruz, Gülin Meşe, Hicran Aksöz, İpek Erfidan, Kerem Topuz, Melek Kaya, Nida Nur Erdoğan, Özge Günaydın, Pelin Pekercan, Pınar Bora, Rabia Yıldırım, Seher Bedia Yılmaz, Şimal Bilgiç, Tolga Turan, Uygar Eren Kurt ve Zeynep Yazıcı’nın eserlerinin yer aldığı “Yeni Bir Dünyayı Hayal Edenler” sergisi, 30 Eylül’e kadar ücretsiz olarak Nişantaşı Taş Konak’ta ziyaret edilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Megastar Tarkan, dördüncü kez Monaco Yıldızlar Salonu’nda
Next post Bahçıvan: “OVP, gerçekçi çözümler getirmeli ve bu kez kararlılıkla uygulanmalı”