Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı, Bonna’nın Bilecik fabrikasına ziyaret etti

2014 yılından bugüne HoReCa sektöründe faaliyet göstererek, otel, restoran ve catering sofralarında şıklık yaratan Türkiye’nin ilk %100 premium HoReCa markası Bonna, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan’ı Bilecik Pazaryeri’ndeki fabrikasında ağırladı.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nde gerçekleşen 2. Bilim Şenliği’nin ardından Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) incelemelerde bulunan Bakan Yardımcısı İnan, Bonna’nın 20 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 95 bin metrekarlik alana kurulu Bilecik-Pazaryeri fabrikasını gezdi. 40 yıllık deneyimiyle, yılda 40 milyon adet ürünü sektöre sunan markanın, üretimi ve faaliyetleri hakkında bilgiler edinen Bakan Yardımcısına Bonna Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Aşkan, Fabrikalar Müdürü Hakan Çağlar ve Teknik İşler Direktörü Özlem Özcan Durdağ eşlik etti.

6 kıtada 100’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren Bonna, ağırlıklı olarak Avrupa, Rusya, Latin Amerika’ya ürün ihracatı yapıyor. Firmanın ihracattaki en büyük pazarları ise İspanya, Mısır, İtalya, Rusya, Meksika, İsveç, Fransa, Almanya ve İsrail olarak sıralanıyor. Porselen sektörünün küresel liderlerinden olan marka, ihracattaki başarısını her yıl aldığı ödüllerle de tescilliyor. 2022 Yılı Porselen Sofra-Mutfak Eşyası Kategorisi’nde “En Fazla İhracat Gerçekleştiren” ikinci firma olan Bonna, 2019 ve 2020 yıllarında da aynı kategoride üçüncülük, 2021 yılında ise ikincilik ödülünü alarak ihracattaki başarını tescillemişti. Sır altı el dekor tekniği, ilk kare form ve dijital dekorlama gibi yenilikleri sektöre kazandıran ve kenar çıtlama garantisi veren ilk firma olan marka, bu sayede ürünlerinin kullanım ömrünü uzatıyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Ülke genelinde Starbucks’a tepkiler büyüyor
Next post Demir yoluyla kombine taşımacılık 13 milyon tona yaklaştı