DeepL’den yeni anket sonuçları: Yapay zeka işletmelere yatırım getirisi sağlıyor 

DeepL, 100’den fazla çalışana sahip şirketlerdeki pazarlama ekiplerinin yapay zeka dil araçlarını nasıl kullandıklarını anlamak amacıyla gerçekleştirdiği anket ve rapor sonuçlarını açıkladı. Araştırma; çeviri ve yerelleştirmeye odaklanarak, çevirinin metni bir dilden diğerine koruyarak dönüştürdüğü, yerelleştirmenin ise çevrilen metni belirli bir pazarın ihtiyaçlarına göre uyarlayarak kültürel ayrıntıları içerdiği süreçleri inceliyor.

Paylaşılan anket sonuçlarına göre, yapay zeka çeviri araçları şirketler için birçok ülkedeki pazara ulaşma konusunda stratejik bir öneme sahip. Genişletilmiş müşteri tabanı hedefleyen şirketler için önemli bilgiler sunan kapsamlı rapor verileriyse yerelleştirmenin ve çevirinin iş dünyasındaki kilit rolünü ortaya koyuyor.

DeepL’in Regina Corso Consulting firmasıyla birlikte yürüttüğü anket sonuçları, işletmeler arasında yapay zeka araçlarının benimsenme oranının yüksek olduğunu ve genel olarak olumlu bir yatırım getirisi sağladığını gösteriyor. Rapor aynı zamanda, son teknolojiyi insan idaresiyle birleştirme arzusunu vurgulayarak, makine otomasyonunu insan uzmanlığıyla dengeleme ihtiyacına dikkat çekiyor.

Anketin dikkat çeken sonuçları aşağıdaki şekilde:

  • Katılımcıların yüzde  96’sı yerelleştirmenin olumlu bir yatırım getirisi sağladığını bildirdi.
  • Katılımcıların yüzde 65’i içeriği yerelleştirdiklerinde 3 kat veya daha fazla yatırım getirisi elde ettiklerini belirtti.
  • Katılımcıların yüzde 77’si yapay zeka destekli yazım araçları kullandığını, %98’i ise makine çevirisi kullandığını açıkladı.
  • Katılımcıların yüzde 99’u bir insan tarafından gözden geçirilen yapay zeka çevirisini kullandığını ifade etti.

DeepL’in resmi sitesinden ulaşılabilecek olan anket ve rapor sonuçları, şirketin dil engellerini ortadan kaldırma misyonunu bir adım daha ileri taşıyor. DeepL veya çeviri ve yerelleştirme anketi hakkında daha fazla bilgi almak isteyen işletmeler ve profesyoneller ilgili rapora buradan ulaşabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post GoodWorks, NESCAFÉ’nin yeni iletişim ajansı oldu
Next post Merkez’in faiz kararı sonrası kredi kartı faizleri ne olacak?