KFC’den tepki çeken reklamla ilgili açıklama geldi

KFC son reklamıyla sosyal medyada büyük bir tepkilere neden oldu. Kampanyada #NoTentsJustChicken etiketini kullanan KFC’nin, İsrail-Hamas çatışması nedeniyle yerinden edilmiş Filistinlilerin durumuyla dalga geçtiği düşünüldü. 

Doğrulama platformu AFP, sosyal medyada tepki toplayan kampanyanın aslında Antigua & Barbuda’daki yerel bir olaya gönderme yaptığını açıkladı. Bahsedilen çadır da Antigua Kamu Hizmetleri Kurumu (APUA) tarafından kaybedilen bir çadırdı.

İngiltere’de tanınan creator Sulaiman Ahmed ve Danimarkalı doktor Anastasia Maria Loupis gibi influencer’lar yine de tepki göstermekten geri durmadı. Paylaşımları, KFC’nin yerinden edilmiş Filistinlilerin durumuyla alay ettiğini iddia ediyordu ve bu iddia hızla yayılmaya başladı. Instagram, doğrulama platformlarının açıklamalarından sonra yayılan görüntüyü “yanlış bilgi” olarak işaretledi. KFC ise, tartışmalı gönderiyi hemen sildi. Fast food devinin sözcüsü ise, kampanyanın Orta Doğu’daki çatışmayla herhangi bir bağlantısı olmadığını vurguladı ve neden oldukları yanlış anlaşılma için insanlardan özür dilediği bir paylaşım yaptı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Suudi Arabistan ve Türkiye arasında gerçekleşen 55 milyon dolarlık kredi anlaşması
Next post RTÜK, Kızılcık Şerbeti’ne ceza verdi