Koç Grubu’ndan İmamoğlu açıklaması

Gazeteci Enver Aysever, Ekrem İmamoğlu’nun Koç grubuyla anlaştığını ve onların desteğiyle cumhurbaşkanı olacağını ileri sürdü. Koç Grubu’ndan “Bu iddialar tümüyle gerçek dışıdır. Topluluğumuz, siyasetin bir parçası değildir” açıklaması geldiKoç Grubu, dijital bir yayında dile getirilen “Koç Grubu’nun Ekrem İmamoğlu’nu gelecekte Cumhurbaşkanı yapacağı” iddiasıyla ilgili açıklamada bulundu.Söz konusu iddianın, kamuoyunda yanlış algıya yol açmak için kasıtlı olarak gündeme getirildiğini belirten Koç Grubu, dava açacağını söyledi.

‘TÜMÜYLE GERÇEK DIŞI’

Koç Grubu’nun açıklamasında şöyle belirtildi:

“Hiçbir somut delil gösterilmeden, ilgisiz olayları neden sonuç ilişkisi barındırmaksızın birbirine bağlayan bu iddialar tümüyle gerçek dışıdır. Ülkemizin ekonomik ve toplumsal kalkınması için 100 yıla yakın süredir var gücüyle çalışmakta olan topluluğumuz, siyasetin bir parçası değildir.

Son dönemde Koç Topluluğu’nu ve Koç Ailesi’ni hedef alan asılsız iddiaların kamuoyunda kasıtlı bir şekilde yanlış algıya yol açmak için gündeme getirildiğini dikkatle gözlemliyoruz. Gerçek dışı iddialarla topluluğumuzun hedef alınmasına asla izin vermeyeceğiz. Bu vesileyle, gazetecilik etiği ile bağdaşmayacak şekilde mesnetsiz bilgi yayan ve topluluğumuzu zan altında bırakma sorumsuzluğunu sergileyen kişilere yönelik hukuki haklarımızı kullanacağımızı belirtmek isteriz.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post TİP’ten ‘Komünist Başkan’a rakip aday
Next post Narenciye ihracatında tarihi rekor