Türkiye Sigorta deprem bölgesindeki acenteleri ile buluştu

Yaşanılan deprem felaketinin birinci yılında Türkiye Sigorta üst yönetimi Gaziantep’te düzenlediği acente toplantısında Adana, Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye, Mersin ve Gaziantep’te bulunan acenteleriyle buluştu. 

Bölge acentelerinin talep ve beklentilerini dinleyen Türkiye Sigorta, 2024 yılı hedeflerini de acenteleri ile paylaştı. Toplantıda konuşan Türkiye Sigorta Genel Müdürü Taha Çakmak, depremden bugüne bölgede toplam 1 milyon 742 adet poliçe kestiklerini söyleyerek; bunun toplam poliçe üretimlerinin yüzde 13’ünü oluşturduğunun dikkatini çekti.

Acente toplantısında konuşanTürkiye Sigorta Genel Müdürü Taha Çakmak; Türkiye Sigorta’nın bugün yaklaşık 14 milyon müşteriye hizmet götürdüğünü söyleyerek; bunda banka satış kanallarının yanında acentelerin yoğun çalışmalarının da önemine dikkat çekti.

Acentelerinin iyi günde de kötü günde de yanlarında olduklarını belirten Çakmak, “Türkiye Sigorta olarak; depremden etkilenen acentelerimize 2,3 milyon TL avans ödemesi yaptık. Ödeme zorluğu çeken acentelerimize ek vadeler sunarak hak ettikleri komisyonları da her hafta ödedik. En kolay üretim yapabilecekleri trafik branşında bütün otorizasyon yetkilerini acentelere devrederek ilgili dönemde 1,7 milyar TL üretim yapmalarına destek olduk. Her zaman acentelerimizin yanındaydık, bundan sonra da yanlarında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Çakmak, ayrıca deprem bölgesinde yer alan 338 acenteye geri ödemesiz 4,8 milyon TL doğal afet yardımı yaptıklarını söyledi.  Depremin ertesi günü bile ekran kapatmadıklarını söyleyen Taha Çakmak; sağlık, kasko, trafik gibi özel sigortalardan nakliyat, yangın, mühendislik gibi sigortalara kadar bölgede sigorta yapmaya devam ettiklerini ve depremden bugüne kadar bölgede toplam 1 milyon 742 adet poliçe kestiklerini belirtti.

Acente satış stratejilerine de değinen Çakmak; “Kanal stratejimizi bireysel ürünlerde TSS ve Kasko üzerine; ticari tarafta ise yangın ve doğal afet sigortaları üzerine odakladık. Türkiye’nin sektör lideri şirketi olarak, bu branşlarda dengeli ve sağlıklı bir büyümeyle iddiamızı ortaya koyacağız. Her konuda olduğu gibi kazancımızda da acentelerimizle omuz omuza ilerliyoruz. Geride bıraktığımız bir yıl içinde deprem bölgesinde bulunan acentelerimizle birlikte üretip, birlikte kazandık. Rekor üretim rakamlarımızı bu yıl da katlayarak devam edeceğiz“ şeklinde konuştu.

Toplantıda konuşan Türkiye Sigorta Acenteler Satış Genel Müdür Yardımcısı M. Turgay Özata; “Bugün burada yaşadığımız asrın felaketi sonrasında çok zorlu bir yılı, her türlü güçlüğe rağmen başarıyla tamamlamış; üretmekten ve katma değer sunmaktan vazgeçmemiş acentelerimizle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Türkiye Sigorta olarak sizlerden gelen geri bildirimleri odağımıza alarak hem sizlerin hayatını kolaylaştıracak hem de karşılıklı kazandıracak modeller üzerine kararlar alıyor ve hayata geçiriyoruz. Türkiye genelinde 3.736 acentemizle gurur duyduğumuzun altını özellikle çizmek isterim. Sizlerle birlikte 2023 yılında 20,4 Milyar TL üretimi %137 büyüme ile gerçekleştirdik. Bu üretim şirketimizin kümül üretiminin %34’üne denk gelmektedir. Hepinize tek tek teşekkürlerimizi sunuyoruz.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Altın kazançlarını koruyor
Next post Merkez Bankası rezervleri azalmaya devam ediyor