Ünlü ekonomistten uyarı: Kredi kartı borcunuzu hemen ödeyin!

Ekonomist Barış Soydan, 31 Mart Seçimleri’nden sonra doğalgaz ve elektrik başta olmak üzere birçok ürüne zam geleceği uyarısında bulunup, kredi kartı borcu olanların da hemen kapatmasını önerdi

Ekonomist Barış Soydan, seçim sonrası fiyat artışlarının olacağını söyleyerek “Dayanıklı tüketim eşyaları gibi ürünler almayı düşünenlerin beklemeden harekete geçmelerinde fayda var. Kredi kartı borçlarını mümkünse kapatmak önemli” uyarısında bulundu.

Soydan, seçim sonrası, özellikle doğalgaz ve elektrik gibi birçok alanda fiyat artışlarının beklendiğine dikkat çekti.

Soydan, “Türkiye, dünyanın en yüksek enflasyon oranlarından birini yaşıyor. Yoksulluk artıyor ve gelir dağılımında ciddi dengesizlikler var. Ekonomik büyüme yaşanmasına rağmen, bu büyüme halkın yaşam standardına yansımıyor. Adaletsizlik ve eşitsizlik önemli sorunlar arasında” şeklinde konuştu.

“Türkiye’nin Arjantin’e dönme riski var”

“Türkiye’nin Arjantin’e dönme riski var” diyen Soydan, “Eğer büyük ekonomik reformlar yapılmaz veya sıcak paranın akışı kesilirse, Türkiye’nin geleceği endişe verici olabilir” dedi.

Doğalgaz, elektrik gibi kalemlerde zam beklentisi olduğunu belirten Soydan, önerilerini şu şekilde sıraladı:

“Dayanıklı tüketim eşyası almayı düşünenlerin acele etmeleri önemli. Kredi kartı borçlarını kapatmak gerekiyor. Konut ve otomobil fiyatlarının enflasyonun gerisinde kalacağını düşünüyorum. Otomobil almayı düşünenlerin bir süre beklemesi daha mantıklı olabilir.”

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Bankacılık sektörünün kredi hacmi yükseldi
Next post MİA Teknoloji, sağlık bilişim sistemlerinde global pazara açılıyor