Bakan Şimşek, sosyal medya hesabından beyanname vermeyenlere çağrı yaptı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla kira, ücret ve değer artış kazancı gibi gelirlerini beyan etmeyenlere çağrıda bulundu.Bakan Şimşek, “Beyanname vermeyen mükelleflerimizi ceza ödememeleri için pişmanlık hükmünden yararlanmaya davet ediyoruz” diye belirtti.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, gelir elde etmesine rağmen beyanname vermeyen 400 binden fazla mükellef tespit edildiğini belirtti. Mükelleflerin ceza ödememeleri için pişmanlık hükmünden yararlanmaları için çağrıda bulunan Bakan Şimşek, “Adil rekabet ve mali disiplin için kayıt dışılıkla mücadelede kararlıyız” diye belirtti.

Bakan Şimşek sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları belirtti:

“2023’te kira, ücret, menkul sermaye iradı, diğer kazanç ve iratlardan gelir elde eden 1,8 milyon mükellefimizle ticari, zirai veya serbest meslek kazancı olan 2,6 milyon mükellefimiz gelir vergisi beyannamesi verdi. Beyannamelerini zamanında veren tüm mükelleflerimize teşekkür ederiz. Şimdiye kadar gelir elde etmesine rağmen beyanname vermeyen 400 binden fazla mükellef tespit ettik. Beyanname vermeyen mükelleflerimizi ceza ödememeleri için pişmanlık hükmünden yararlanmaya davet ediyoruz. Adil rekabet ve mali disiplin için kayıt dışılıkla mücadelede kararlıyız.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Cevahir Teknosa, dijital ve erişilebilir deneyimin yeni merkezi oldu
Next post Bitdefender 2024 Tüketici Siber Güvenlik Değerlendirme Raporunu yayınladı