Shiba Inu yükselişine devam ediyor: Haftalık getirisi yüzde 350’yi geçti

Read Time:2 Minute, 31 Second

Kripto sektöründe Dogecoin‘in muazzam yükselişi sonrasında ayrı bir sektör ortaya çıktı. Şaka amaçlı ortaya çıkan DOGE, arkasından birçok alternatifin ortaya çıkmasına vesile oldu. Bunlar arasında en sıkı rakip ise son aylarda adından sıkça söz ettiren Shina Inu. DOGE’nin en büyük rakibi, özellikle geçen haftaki yüzde 330’luk yükseliş performansından sonra kripto para sıralamasında 12. sıraya kadar yükselerek adından söz ettirmeye devam ediyor.

Altcoin, Mayıs ayında dünyanın en yüksek hacimli borsalarından biri olan Binance’te listelenmesi sonrası oldukça yüksek talep görmüştü. Ancak ilerleyen günlerde popülaritesini bir nebze kaybeden SHIB tokeni, yaz boyunca ortalama 0,00000600-800 dolar bandında hareket etti, ta ki 4 Ekim tarihine kadar.

Shiba Inu önemli kripto varlıkları geride bırakıyor

Zaman zaman sınırsız arzı, kullanım alanının olmaması ve nihayetinde bir şaka coini olması dolayısıyla eleştirilere maruz kalan kripto varlık, yine de yatırımcılarının ilgisiyle sermaye değerini yükselişin başladığı 4 Ekim’den bu yana 5 milyar dolardan 15 milyar milyar dolara kadar yükseltti. Böylece kripto varlık takip sitesi coingecko verilerine göre an itibarıyla 12. En büyük kripto para konumuna ulaştı.

Sıralamayı kontrol ettiğimizde Shiba Inu’nun Litecoin (LTC)Chainlink (LINK)Avalanche(AVAX)  gibi birçok önemli projeyi geride bıraktığını görüyoruz.

SHIB token fiyatından bir sıfır daha sildi

Kripto para bugün de yükselişine devam ediyor. Gün içi işlemlerde en yüksek 0,00003498 dolara kadar yükseldikten sonra şu an 0,00003140 dolar seviyesinde el değiştiriyor. Ayrıca yüzde 300’ü bulan yükseliş performansıyla bol sıfırlı bir fiyata sahip olan altcoin, fiyatından bir sıfır daha atmış oldu. 700.000 civarındaki SHIB sahipleri ise şimdi altcoin fiyatından daha fazla sıfır atma hedeflerinde emin adımlarla yürüyorlar.

Shiba Inu, fiyat yükselişiyle birlikte sosyal aktivitesi de yükselen bir proje. Öyle ki sosyal medyada takip edenlerin sayısı 1 milyon kişiyi bulmuş durumda.

Mevcut yükseliş rallisi, şaka kriptolarıyla oldukça ilgili olan Elon Musk’ın hafta sonu Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlara atfedilse de alıcı hacminin önemli bir kısmını bireysel yatırımcıların üstlendiği görülüyor. Ancak böylesine ciddi bir yükseliş, balina olarak tabir edilen yüksek alım yapan yatırımcılar olmadan gelmiyor. Verilere göre SHIB balinaları son 2 gün içerisinde 6,3 trilyon SHIB tokeni alışlarıyla trende öncülük ettiler.

Son 2 günlük Shiba Inu hacimlerinin zaman zaman Bitcoin ve Ethereum gibi piyasanın en büyük kripto paralarını geçmesi, alıcı talebinin ne kadar yüksek olduğunu gözler önüne seriyor.

Kripto para her ne kadar sınırsız arza sahip olsa da geliştirici ekibin coin yakım aktiviteleri, şu ana kadar projenin güçlü kalmasını sağladı. Ayrıca Coinbase (NASDAQ:COIN) listelemesi de altcoin için son derece önemli bir destek olmuştu.

Sonuç olarak Bitcoin, yaklaşık 4 ay sonra 55.000 dolara ve Ethereum 3.500 dolara kadar yükseldiği bu haftaki işlemlerde altcoin’ler sakin kalırken Shiba Inu, piyasayı domine eden bu kripto varlıkların çok üstünde bir performans gösteriyor. Ancak mevcut fiyat dalgalanması birçok yatırımcıyı endişelendiriyor olabilir. Zira bu yukarı yönlü volatilitenin terse dönebileceğini akıllarından çıkarmayan yatırımcılar temkinli davranmaya devam ediyor.

Fiyat grafiğinde 0,00005 dolar olarak gözüken SHIB en yüksek değerinin, kırılıp kırılmayacağı merakla beklenirken, şaka kripto varlıkların lideri DOGE, henüz sessiz kalıyor. Şimdi pek çok yatırımcı, son boğa rallisinde hızlı yükselişleriyle dikkatleri üzerine çeken Dogecoin’i yakından takip ediyor olabilir.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Brezilya, Bitcoin’i Resmi Bir Ödeme Aracı Yapmayı Planlıyor
Next post Petrol, gazdan petrole geçiş ve ABD’nin rezerv kullanımına ilişkin belirsizlik üzerine yükseldi