Cardano güncel teknik analizi ADA coin destek ve dirençleri

Read Time:1 Minute, 42 Second

Cardano ADA teknik analiz: ADA coin fiyatı ne olur?

Cardano (ADA), aşağıdaki grafikte sarı ile işaretlenmiş olan ve fiyatını kritik destek (2 dolar) ve direnç (2,4 dolar) seviyeleri arasında bir aralığa yerleştirecek olan alçalan kanaldan ayrılmaya çalışıyor.

ADA bu aralığın dışına çıkana kadar, fiyatının bu seviyeler arasındaki oynak konsolidasyonu sürdürmesini bekleyebiliriz.

Kilit Destek seviyesi: 2 dolar

Kilit Direnç seviyesi: 2.4  dolar

ADAUSD grafik ADA coin destek ve dirençleri

Cardano ADA teknik analiz Cardano güncel teknik analizi ADA coin destek ve dirençleri

Teknik Göstergeler

İşlem Hacmi: Hacim, özellikle hafta sonu boyunca düşük kalır; ancak, alçalan kanalın üzerindeki kırılmanın ardından alıcıların hala ADA’ya yoğun ilgi gösterdiğini gösteren makul miktarda işlem hacmi yaşandı.

RSI: RSI, daha büyük zaman dilimlerinde (günlük ve haftalık) düşüş eğiliminde. Haftalık zaman diliminde, RSI Şubat 2021’den bu yana daha düşük seviyeler oluşturuyor. Bu düşüş eğilimi gösteren bir görünüm.

MACD: MACD, haftalık zaman diliminde düşüş eğilimi gösterdi. Bu, boğalar için olumlu bir işaret değil, çünkü fiyatın yükseliş trendini sürdürmesi, son haftalık düşüş eğilimine kıyasla en az iki ay sürebilir.
Günlük zaman diliminde, MACD nispeten sabit, bu da fiyatın bir ara vermeden önce bir süre belirtilen aralıkta konsolide edilebileceğini gösterir, bu da yukarıdaki 2 – 2,4 dolar işlem aralığıyla eşleşiyor.

 

 

Cardano ADA teknik analiz Cardano güncel teknik analizi ADA coin destek ve dirençleri

Kısa Vadeli Olumsuzluk: ADA, fiyat ve RSI arasındaki haftalık zaman diliminde önemli bir düşüş farklılığı oluşturdu. Fiyat yüksek zirvelerden geçerken, RSI’da daha düşük zirveler gerçekleşti (aşağıda sarı oklarla gösterilmiştir).

Bu, özellikle MACD’nin hareketli ortalamalarında haftalık düşüş yönlü bir kesişim yaptığı düşünüldüğünde, alıcıların şu anda ADA/USD konusunda temkinli olmaları gerektiğini gösteriyor.

Bu tersine dönene kadar, ADA’nın kısa vadede yükselişini sürdürmek biraz zor.

Bununla birlikte, ADA fiyatı 2 doların üzerinde tuttuğu sürece, özellikle BTC, ETH ve DOT gibi büyük para birimlerinde kripto piyasalarının yükseliş hissinden yararlanarak fiyatının sonunda daha yüksek seviyelere ulaşması için iyi şansı var.

Cardano (ADA) için Kısa Vadeli Fiyat Tahmini

ADA’nın net bir fiyat aralığı oluşturarak 2 ile 2,4 dolar arasında hareket etmesini bekleyin. ADA’nın fiyatı bu seviyelerin üstünde veya altında patlak verdiğinde, boğalardan veya ayılardan hızlı bir tepki beklenebilir ve bu da bu yönde önemli bir fiyat hareketine yol açar.

About Post Author

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi! DOGE Yeni Bir Yükselişe Mi Hazırlanıyor?
Next post Trabzonspor – Fenerbahçe derbi maçında reklam panolarında ”Caizcoin” dikkat çekti.