Borusan Sanat’ta bu hafta

Borusan Sanat, gerçekleştirdiği fiziki ve dijital konserleri ile yıldız solist ve şefleri izleyicilerle buluşturmaya devam ediyor. 18 Nisan Pazartesi saat 20.00’de Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda Borusan Quartet’in piyanist Can Çakmur’u konuk ettiği konserde Schubert, Schönberg ve Brahams’ın başyapıtları seslendirilecek.

Borusan Quartet’ten “Üç İmza Başyapıt”
Borusan Quartet’in 18 Nisan Pazartesi günü saat 20.00’de Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’ndaki konserinde 2021’de ICMA’nın (Uluslararası Klasik Müzik Birliği) yılın en iyi genç sanatçısı ilan ettiği piyanist Can Çakmur konuk oluyor. Geride bıraktığımız sezon Almanya ve İspanya’da resitaller vererek dinleyenlerini büyüleyen Çakmur, Avrupa’nın önde gelen müzik yazarları tarafından el üstünde tutuluyor. Borusan Quartet ve Can Çakmur’un birlikte sahnede olacağı bu konserde, Schubert’in “Rosamunde”si, Schönberg’in “Üç Piyano Parçası” ve Brahms’ın “Fa minör Piyanolu Beşlisi” seslendirilecek.

Konser öncesinde Sungu Okan ve Aydın Büke 19.00-19.30 arası Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda program üzerine söyleşiler gerçekleştirecek. Konser, Borusan Klasik’ten canlı olarak yayınlanacak.

borusansanat.tv’de Kuzey esintileri
Daha önce bir albüm çalışması için bir araya gelen ve yıllar içinde dostluklarını sahneye taşıyan Berke Can Özcan ve Arve Henriksen’in ilk kez Borusan Müzik Evi’nde izleyicisi ile buluştuğu bu konser 23 Nisan Cumartesi saat 20.00’de çevrimiçi video platformu borusansanat.tv üzerinden yayınlanacak. Kariyerine davulcu olarak başlayan Berke Can Özcan, birçok topluluk kurdu, çeşitli projelerde müzik yazdı, söyledi, albümler kaydetti ve üretti, seyahat etti ve bu seyahatlerinde pek çok farklı sesle karşılaştı. Kendi yaptığı büyük enstrümanları, çelik davulları, çanları, gongları ve davulları eşliğinde solo performansını gerçekleştirmeye başladı. Çeşitli kıtalardan, birkaç okyanustan, birçok farklı adadan, pek çok insanın bilmediği köşelerinden gelen sesleri barındıran dünyası yeniliğe doğru evrildikçe, solo kayıtlar yaptı ve bunun sonucunda yeni albümü Mountains isare Mountains çıktı.
Arve Henriksen ise bugüne kadar pek çok sanatçıyla farklı projelere imza attı. Koto sanatçısı Satsuki Odamura ile çalışmaktan, rock grubu Motorpsycho’ya, Sten Sandell, Peter Friis-Nilsen, Lotte Anker, Hasse Poulsen, Terje Isungset, Benoit Delbecq, Steve Arguelles, Lars Juul ve Marc Ducret’e kadar, sayısız doğaçlama topluluğuyla özgün bir anlayış geliştirdi. Berke Can Özcan ve Arve Henriksen’in Kuzey melodilerinden yola çıkan doğaçlamaları, müzikte yeniyi arayanları derinden etkileyecek. Konser öncesinde Back on Stage ekibinin gerçekleştirdiği söyleşilere ise 19.30’dan itibaren aynı kanaldan ulaşılabiliyor.

Üç imza başyapıt
Borusan Quartet & Can Çakmur
18 NİSAN 2022 PZT 20.00
KADIKÖY BELEDİYESİ SÜREYYA OPERASI
Borusan Quartet
Can Çakmur Piyano
Aydın Büke ve Sungu Okan ile Konser öncesi söyleşi
19.00-19.30
SCHUBERT Rosamunde, op.29, D804
SCHÖNBERG Drei Klavierstücke (Üç Piyano Parçası), op.11
BRAHMS Piyanolu Beşli, Fa minör, op.34

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Hangi eski CEO portföyünün %10’unu #Bitcoin’e ayırdığını söyledi?
Next post Sürdürülebilir bir gelecek için Koroplast’tan Dönüşüm Mutfağı serisi