Kritpo paralar neden düşüyor? İşte son durum!

Read Time:1 Minute, 15 Second

Kripto para piyasaları geçen haftaki düşüşün ardından hafta sonu işlemlerinde satışların zayıflamasıyla hafif negatif görünümlü yatay bir başlangıç yaptı. Geçen hafta, toplam piyasa değeri 1,28 trilyon dolar seviyelerindeyken başlayan çıkışlar neticesinde kâr realizasyonu hızlandı ve toplam değer hafta sonuna kadar %10’luk bir düşüş kaydetti. Hafta sonu işlemlerinde ise %2,5 gibi kısmi bir toparlanma görüldü, ancak piyasa genel olarak yatay seyretti.

Bu arada Bitcoin, önceki hafta 30.000 dolarlık psikolojik seviye üzerinde kalmak için mücadele etti, ancak bu noktada kalıcı olamayınca 18 Nisan’da hızlanan satışlar kripto parayı 27.000 dolar seviyesine kadar çekti. Son 48 saatlik işlemlerde satıcı gücünün zayıfladığı gözlemlenirken, Bitcoin başta olmak üzere düşüş görünümünü koruyan kripto paralar, düşük hacimli işlemlerde yatay bir seyir izledi.

Son bir haftada %7 düşen BTC, dünden bu yana %0,6 oranında kısmi gerilemeyle 27.450 dolardan işlem görüyor. Ethereum ise haftalık kayıpları %10’a ulaştı ve en büyük altcoin son 24 saatte %1,5’e yakın düşüşle 1.850 dolardan işlem görüyor. En büyük 10 kripto para arasında haftalık bazda %15’e yakın düşüş gören DOGE, MATIC ve SOL, bugün de en çok düşen kripto paralar arasında yer alıyor. En büyük dördüncü kripto para olan BNB ise bugün %0,5 oranında kısmi bir yükselişle artıda hareket eden tek kripto para olarak devam ediyor. BNB, aynı zamanda haftalık bazda %3 düşüşle en az değer kaybeden kripto para olarak bugün 332 dolardan işlem görüyor. BNB talebinin canlı kalması ve genel düşüş ivmesinde ayakta kalması, Binance Launchpad’den arz edilecek yeni bir altcoin için BNB teminatı tutulmasına bağlanıyor.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Martaş Otomotiv yönetim kurulunu Ahmet Coşkun ile güçlendirdi!  
Next post EY, telekom sektörü için en büyük 10 riski açıkladı