Vite Coin (VITE) Hacmi Yüzde 300 Arttı! VITE Neden Yükseliyor?

Düşük piyasa değeri ve ucuz fiyatıyla Vite Coin (VITE) yeni bir atılım yapıyor.

Bugün fiyatı %12 kadar yükselen Vite Coin (VITE) işlem hacmini üç katına çıkardı. Az bilinen ve en büyük 600 kripto para arasında yer alan Vite Coin (VITE) henüz sadece 52 milyon dolar piyasa değerine sahiptir. Peki bu projenin farklı yaptığı şey ne ve neden yükseliyor?

Vite Coin (VITE) Ne İşe Yarar

VITE, Vite ağının yerel para birimidir. Vite web uygulamasında VITE ERC-20 jetonuna veya VITE BEP-20 jetonuna dönüştürülebilir. Dolaşımdaki toplam VITE miktarı bu dönüşümden etkilenmiyor. VITE, hesaplama ve bant genişliği kaynakları için stake edilir. İşlem tamamlandıktan sonra tokenlar iade edilir yani ağdaki işlemler tamamen ücretsizdir diyebiliriz.

Proje 15 Haziran 2018 tarihinde başlatıldı, ilk toplam arzı ise 1 milyar adetle sınırlandırıldı. Arzın %40’ı ön satış ile piyasaya sürüldü. Takım içinde toplam arzın %20’si kilitlendi, ekosistemin fonlanması için %25 ayrıldı. Reklam ve pazarlama için %10 ve airdrop için arzın %5’i kullanıldı.

Ethereum (ETH) ağında çalışan uygulamaların herhangi bir işlem gerçekleştirmek için “gas” ücreti ödemesi gerekir. Vite Coin (VITE) için böyle bir durum söz konusu değildir, en önemli özelliklerinden biri de budur. VITE token stake edilerek kota alınır ve işlem gerçekleştirildikten sonra VITE kilidi açılır yani herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez.

ViteX borsasında, kullanıcılar VITE stake ederek platform tokenı olan VX madenciliği yapabilirler. Ayrıca token sahipleri oy hakkında da sahiptir, token yönetişim için de kullanılır.

Vite Coin (VITE) Neden Yükseliyor

Fiyatta inanılmaz bir artış yok ancak hacim ciddi anlamda katlandı. Günlük hacmi 80 milyon dolara yaklaşan Vite Coin (VITE) yaklaşık 53 milyon dolar piyasa değerine sahiptir. GEM coin olarak tabir edilen az bilinen ve ucuz varlıklara bir örnek olarak gösterilebilir. Vite Coin (VITE) gün içinde en yüksek 0,121 doları gördü. Yazı hazırlandığı sırada 0,109 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor.

Yükselişi tetikleyen ise kısa süre önce açıklanan ViteTogetter projesidir. Ödül havuzları, stake hizmeti gibi birçok başlıkta token sahiplerine kolaylık sağlanacak. Ayrıca bugünlerde beta sürümün testi için davetiye dağıtmayı düşünüyorlar. Kısa vadeli yatırımcılar projenin yayınlanacağı tarihi takip ederek kar fırsatlarını yakalayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post YouTube Kullanıcıları Dikkat! Kripto Paralarınızı Çaldırabilirsiniz!
Next post Kripto Paralarla Bu Yıl Tanıştıysanız Bunları Öğrenmelisiniz! Hayat Kurtaran Detaylar!